Jastrząb, puchacz, sowa

Jastrząb, puchacz, sowa to gatunki ptaków, którym w czwartek 6 października z bliska mogli przyjrzeć się nasi uczniowie.

Przyjrzeć, a nawet dotknąć! Duży zasób wiedzy jaki prowadzący warsztaty „Ptasi ogród i sowie opowieści” przekazał uczniom na pewno zostanie im w pamięci, bo takie lekcje są najfajniejsze!
Pan Ireneusz Kozielski – hodowca ptaków, przybliżył nam świat lotnych drapieżników. Opowiedział o budowie ptaków, ich życiu i naturze. W swojej hodowli posiada m.in. płomykówki, puchacza europejskiego, puchacza śnieżnego oraz plamistego (afrykańskiego), puszczyka, sokoła, myszołowa czy jastrzębia Harrisa. Dowiedzieliśmy się, dlaczego ptaki latają i w jaki sposób polują. Jak sobie radzą w trudnych warunkach i czy rzeczywiście mają ptasi móżdżek. Wiemy już, że poruszają się one bezszelestnie, dlatego są tak rewelacyjnymi łowcami. Potrafią obrócić głowę tak, że widzą to, co dzieje się za nimi. Nauczyliśmy się także jak odróżnić sowy dzienne od nocnych (po kolorze oczu). To była naprawdę niesamowita lekcja przyrody. Wszystko, co dobre szybko się kończy i nasze spotkanie z drapieżnikami latającymi również. Na długo zapamiętamy ich popisy w naszej szkole, a nawet pomyślimy o obserwacjach sów w przyszłości…

http://