Witajcie w Naszej Bajce

Witajcie w Naszej Bajce

Witajcie w Naszej Bajce to inicjatywa, która ma na celu przełamywanie barier oraz zwalczanie wykluczenia, z którymi mierzyć muszą się osoby z niepełnosprawnościami. Zadaniem projektu jest pokazanie, iż mimo ich trudności w życiu codziennym, są pełnoprawnymi obywatelami z możliwościami tworzenia inicjatyw artystycznych. Ponadto projekt ten stworzył bardzo dobre okoliczności dla uczniów do poszerzenia ich wiedzy o instytucji wojskowej oraz sylwetce żołnierza polskie.

Projekt ten został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Pana Piotra Kuczery.

Pierwszy etap

W dniu 16 kwietnia 2024 12 utalentowanych młodych ludzi wraz z nauczycielami wyruszyło do jednostki wojskowej w Bytomiu. Celem tej wyprawy był nagranie muzyki do piosenek „Całkiem nowa bajka” oraz „Pieśni Legionowych” w aranżacji pani Agnieszki Siembiedy w obecności dowódcy orkiestry kpt. Krystiana Siwka oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia.

Drugi etap

23 kwietnia nasi artyści wraz z opiekunami tym razem wybrali się do Żor. Tam w  Miejskim Ośrodku Kultury realizowana była druga część projektu a mianowicie nagranie teledysków.

W obecności kamerzystów pana Kacpra i Mariusza oraz z pomocą Pani Beaty na scenie działa się magia. Orkiestra pod przewodnictwem dowódcy grała, artyści śpiewali i właśnie w takiej atmosferze powstawały ujęcia do teledysków.

W czasie nagrań odwiedzili nas goście a mianowicie dziennikarze z Radia 90. Były i wywiady.

A popołudniu można było o projekcie usłyszeć w radiu.

Radio 90

Trzeci etap – cdn….

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Rybnika