XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Bydgoszcz 2022

W dniach 20 – 22 maja 2022 roku, w Bydgoszczy odbyły się XII OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH 2022.
115 sportowców z całego kraju rywalizowało w takich dyscyplinach jak: wrotkarstwo, tenis, gimnastyka. Nasz region, Olimpiady Specjalne Śląskie reprezentowało 12 wrotkarzy i 4 tenisistów, wśród których znalazła się mocna żeńska ekipa z naszej szkoły. Justyna Goszyc, Ewelina Krzysiak, Patrycja Drozda i Nadia Szymura. Dziewczyny startowały w biegach wrotkarskich na profesjonalnej hali sportowej Torbyd.
Wielogodzinna podróż, pobudki wczesnym rankiem, długie treningi, eliminacje i finały oraz duża i mocna konkurencja wyzwoliły w naszych zawodniczkach wielkiego ducha walki. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal, a nawet na wiele medali. Justyna, Ewelina, Patrycja i Nadia pokazały, że najmłodsi i najmniejsi też mają moc a systematyczne treningi pozwalają wygrywać z najlepszymi. Cała społeczność wrotkarska była pod wrażeniem biegu sztafetowego duetu Patrycja i Nadia. Perfekcjonizm w ich wykonaniu mógłby służyć za profesjonalny instruktaż dla nawet doświadczonych zawodników.

Startując w biegach indywidualnych na 100, 300, 500 i 700m oraz sztafetach 2x100m, dziewczyny zdobyły w sumie 2 złote medale, 7 srebrnych i 1 brąz.

GRATULUJEMY SUKCESÓW CAŁEJ DRUŻYNIE,
KAŻDEJ DZIEWCZYNIE I TRENERCE PANI MAŁGOSI LAZAR
JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!!!!!

BRAWO      BRAWO        BRAWO

Oto miejsca medalowe, jest się czym chwalić:

Justyna Goszyc – srebro 500m, brąz 700m

Ewelina Krzysiak – srebro 100m, złoto 300m, złoto sztafeta 2x100m

Patrycja Drozda – srebro 100m, IV m 300m, srebro sztafeta 2x100m

Nadia Szymura – srebro100m, srebro 300m, srebro sztafeta 2x100m

Wielkim przeżycie dla ekipy były Ceremonie Otwarcia i Zamknięcia z pięknymi występami tanecznymi i niesamowitymi pokazami gimnastycznymi. Organizatorom – Oddziałowi Regionalnemu OS Kujawsko Pomorskie, dziękujemy za sprawną organizację, wspaniałą atmosferę i dyskotekową integrację.

Medalowa druzyna
XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
Reprezentacja Śląska na XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych